Beş Adımda Delirmek

“BEŞ ADIMDA DELİRMEK”

Yazan ve Yöneten: Kemal Oruç

Işık ve Müzik Tasarımı: Erkin Aykın

Işık ve Müzik Uygulama: Efe Pişirgen – Sinem Aydın

Afiş Tasarım: Erkan Kılıç

Oyuncular: Duygu Gölvan, Kemal Oruç, Ozan Temizel, Ararat Mor

Öykü: Muayenehanesinde intihar eden danışanını taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan psikolog bir süre cezaevinde kaldıktan sonra serbest kalmıştır. Bu süreçte eşi tarafından terk edilmiş ve her şeyini kaybetmiştir. Olay medyada gündem olduğu için başka bir şehirde gözden uzak yeni bir binada ofis-daire kiralar ve orada yaşamaya başlar. Yan daireye yeni taşınan kadınla arkadaşlık kurar. Bir gün bir genç muayene olmak üzere psikologun kapısını çalar. Adının hiçbir evrakta geçmemesi şartıyla tedavi olmak ister ve bunun için iyi bir para teklif eder. Hala ruhsat alamamış ve ekonomik olarak dipte olan psikolog bu teklifi kabul etmek zorunda kalır.


Oyunumuzun öz/biçim ilişkisi hakkında:

Oyun gereği;
-2 sandalye dışında dekor yok. 
-Karakterin mekanda kendi açtığı sarı ve kırmızı ışık dışında durduk yere ortaya çıkan ışık yok. 
-Oyuncular konuşurken birdenbire fonda beliren müzik yok. Sadece sahne geçişlerinde ve karakterin kendi açtığı müzik var.
-Sırf hareket olsun diye sahnede oradan oraya zıplamak yok.

-Oyunda anlam var! Taciz ve tecavüzlerin maalesef bunca aklandığı bu dönemde, anlatılması gereken çok önemli bir hikayemiz var.

Özetle; bu oyunda özü biçimin önüne geçirdik.Rezervasyon Formunu doldurarak bilet ayırtabilir, oyundan önce biletlerinizi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir